Projekt: „Portrety filmowe architektów Górnego Śląska drugiej połowy XX wieku. Kolekcja.”
arch. Tadeusz Barucki
Był jednym z najbardziej znanych w 2. połowie XX wieku architektów – podróżników, badający, dokumentujący i popularyzujący osiągnięcia światowej architektury w Polsce, oraz promujący polską architekturę w świecie. „Ambasador” i „okno na świat” dla powojennego środowiska architektonicznego Europy Wschodniej.
arch. Marek i Ewa Dziekońscy
Marek i Ewa Dziekońscy są jedną z par architektów, którzy wspólnie z Hanną Adamczewską i Kazimierzem Wejchertem, Marią i Andrzejem Czyżewskimi oraz Bożeną i Januszem Włodarczykami współtworzyli miasto Nowe Tychy.
arch. Stanisław Niemczyk
Jeden z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych twórców polskiej architektury współczesnej. Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach, ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej(1968), większość życia zawodowego i rodzinnego związał z Tychami.
arch. Jerzy Witeczek
Autor ponad 150 zrealizowanych obiektów w kraju i zagranicą. Laureat blisko trzydziestu nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i zagranicznych. Jeden z pierwszych po wojnie architektów o prawdziwie śląskich korzeniach.
arch. Janusz i Bożena Włodarczykowie
Na zaproszenia Kazimierza i Hanny Wejchertów końcem lat 50-tych XX wieku przybyli na Górny Śląsk, gdzie swoje życie zawodowe i prywatne związali z budową nowych Tychów. Ich wspólne projekty i realizacje obiektów: szkolnych, mieszkaniowych, usługowo-handlowych a także sakralnych na trwale wpisały się w krajobraz miasta i wielu innych miast województwa śląskiego.